„Монтана“ взе точка от „Славия“ на „Овча купел“, но остана последен в Първа лига

„Монтана“ бе на път да се измъне от последното място в Първа лига, след като поведе на „Славия“ на едноименния стадион в квартал „Овча купел“ още в 10-ата минута.

„Белите“ обаче върнаха попадението преди почивката, а през второто полувреме повече голове не паднаха и мачът завърши 1:1.

Така „Монтана“ е 14-и с точка зад „Етър“ при 27 изиграни мача. Великотърновци паднаха 0:2 от „Ботев“ във Враца след попадения на Дориан Бабунски и Чавдар Ивайлов.

На мача в София капитанът на „Славия“ Андреа Христов откри резултата, но с гол в собствената си врата в 10-ата минута.

В добавеното време на първото полувреме Георги Вълчев успя да изравни и да остави „белите“ на 12-о място, което според наредбата означава, че ще играе бараж с третия във Втора лига.

Но ако окончателно бъде прието разширението на Първа лига до 16 отбора, тогава във въпросния плейоф ще играе последният.